Dzisiaj jest 09 maja 2024, 23:58


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: miękki pedał hamulca po swapie
Post: 20 cze 2018, 21:44 
Początkujący kierowca

Rejestracja: 19 sty 2015, 16:08
Posty: 45
Samochód: mk1 cabrio
Rok produkcji: 1990
Zaawansowanie prac: 51%
Cześć, zmieniałem przednie hamulce w golfie mk1 cabrio z 239 na 280 na zacisku z omegi i tarczy z g60, oraz tył bębny na tarcze z golfa mk3. Wszystko złożone, jednak po przelaniu kilku litrów płynu, odpowietrzaniu na zapalonym/zgaszonym silniku itp. hamulec dalej miękki. Dziś odkryłem że po zaciśnięciu elastycznego przewodu hamulcowego przy przednim zacisku pedał hamulca jest prawidłowy. Bez znaczenia który przewód zacisnę, ten sam efekt - hamulce są! Przy zaciśnieciu jednego tylnego przewodu różnica nie wyczuwalna, przy obydwu zaciśniętych jest różnica, natomiast nie aż tak duża jak przy zaciśniętym jednym przednim.

Zaznaczę jeszcze, że ubytków płynu ani nieszczelności nie zauważyłem.

Co może mieć na to wpływ? Pompa hamulcowa za słaba? Została oryginalna z cabrio, razem ze serwem. Z tym że cabrio posiada pompę 20mm (i wiem że sporo osób jeździ na takim zestawie bez ingerencji w pompę), a możliwość wymiany jest na pompę z T4 22mm. Pytanie czy to zrobi różnicę? Czy może jeszcze gdzie indziej leży przyczyna że pedał hamulca jest miękki, a po zaciśnięciu (zablokowaniu dostępu) do jednego z z zacisków przednich jest dobrze?
Może ktoś się już z czymś podobnym spotkał?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: miękki pedał hamulca po swapie
Post: 29 gru 2018, 13:26 
Pasażer w VW

Rejestracja: 24 gru 2018, 14:19
Posty: 19
Samochód: Jetta mk1 1.9 Tdi Pd
Rok produkcji: 1980
Zaawansowanie prac: 1%
Witam. Mialem identycznie po swapie hamulcow z mk4. Przelane litry plynu hamulcowego i nic. Okazalo sie za na pompie hamulca jest maly odpowietrznik. Klucz nr 7 z tego co pamietam. Odpowietrzylem tyko na pompie i po problemie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net